z El Yapımı Nişan Hediyeleri | En iyi Hediye Fikirleri

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan organizasyonu ve nişan hediyeleri, Türk örf ve adetlerinin vazgeçilmezlerinden biridir. Özellikle yaz dönemlerinin başlamasıyla birlikte çoğalan nişan organizasyonları için genç bayanlar oldukça heyecanlıdır. İster kendi nişan hediyeniz olarak gelen davetlilere verin, isterseniz de sizler bir arkadaşınız için hazırlayın bütün el yapımı nişan hediyeleri çok sevimli ve heyecanlı görevlerden birisidir. Nişan hediyeleri teker teker hazırlanır ve üzerlerine her misafirin adına özel kartlarda konulabilir. Nişanınızı nasıl bir konsept dahilinde yapmayı düşünüyorsanız el yapımı hediyenizi de ona göre tasarlayabilirsiniz. Nişan organizasyonlarına genellikle az kişi davet edilir. Ve buna göre bir plan program çıkartılır. Aile arasında, çok yakın akrabaların katılımıyla gerçekleşen nişan organizasyonlarında masanın, kıyafetin veya konseptin bir rengi olur. Bu seçilen renge göre de hazırlanacak olan hediyelerin rengi belirlenir. Eğer hediye nişan olacak bayanın kendisine verilecekse sadece bir ürün tasarlamak yeterli olacaktır. Yapılacak olan ürünlerin malzemelerini tedarik etmek oldukça kolaydır. Burada önemli olan tek şey hayal gücünün sınırlarını zorlamaktır. Nasıl bir hediye fikri yapmalıyım diye düşünen kişiler için hazırladığımız el yapımı nişan hediyeleri örneklerinden bir kaçını sizinle paylaşmak isterim.


Nişan Şampanyası

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Bu ürün sadece nişan olacak kişiye armağan edilebilecek olan sempatik bir hediyedir. Bir evlilik dergisi ve bir adet şampanyanın bütünleşmesinden yola çıkarak hazırlanmıştır. Derginin içine şişe konulmuş ve etrafı kurdele ile sarılmıştır. Günümüzün modern bir bakış açısıyla hazırlanmış bir el yapımı nişan hediyesidir. Dergi ve şişinin renk uyumuna da özen gösterilmiştir.


Aynalı Nişan Tepsisi Ve Şık Makası

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Son birkaç yılın modası olan aynalı nişan tepsileri göz dolduruyor. Çok şık bir görünüme sahip olan bu tepsiyi yapmakta oldukça basit. 30 cm boyutlarında bir ayna kestirerek, etrafına da inci şeritler geçirerek yapıştırabilirsiniz. Üzerine koyacağınız çiçekleri de yine aynı şekilde silikon tabancası yardımıyla yapıştırabilirsiniz. Tepsinin cm sini değiştirerek büyütebilir ya da küçültebilirsiniz. Satın alacağınız metal bir makasın üzerine de yine inci ve çiçek yapıştırma işlemlerini yaptığınızda çok şık bir makas elde etmiş olacaksınız. Tepsinin üzerini istediğiniz renk güller ve kurdele ile süsleyebilirsiniz. Dilerseniz üzerine küçük ayna parçaları kestirebilirsiniz, mumluklardan çiçek sepetleri yapabilirsiniz. Adınızın baş harflerini aynanız üzerine yapıştırabilirsiniz. Bu malzemeleri kırtasiyelerden, yapı marketten bulabilirsiniz ve ayna içinse bir ayna dükkânından sipariş usulü aynanızı kestirebilirsiniz. İster kendi nişanınızda kullanın, isterseniz de en yakın olduğunuz kişilerin nişanına hediye olarak yapın. Bu el yapımı nişan hediyesi unutulmayacak bir hatıra uzun yıllar boyu olarak saklanabilir.


Ağaç Nişan Tepsisi Modeli

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan için seçeceğiniz renk konseptine göre ağaç kullanarak hazırlayabileceğiniz harika bir tasarımdır. Yaklaşık 5-10 cm kalınlığında bir ağaç dilimine ihtiyacınız olacak, bunu şuanda her yerden satın alabilirsiniz. Hediyelik eşyacılardan, mutfak için süs satan, mumluk satan yerlerde bulunabiliyor. Temin ettiğiniz ağaç diliminin üzerinden şerit şeklinde bir kurdele ya da tül geçmelisiniz ve arka kısımdan ister silikon tabancasıyla isterseniz de ağaç zımbasıyla zımbalayabilirsiniz. Üst kısmına da istediğiniz tonlarda istediğiniz çiçekleri yerleştirebilirsiniz. Çiçekleri ister canlı isterseniz de yapay olarak tercih edebilirsiniz. Yerini belirlediğiniz çiçekleri silikon tabancasıyla yapıştırabilirsiniz. Yine küçük tahtalar temin edip baş harflerinizi üzerine yapıştırabilirdiniz. Bu küçük kalp şeklinde ya da kare şeklinde olan tahtaları da hediyelik eşyacılarda veya yapı marketlerde bulabilirsiniz. Nişan makasını süslemekte tamamen hayal güzünüze kalmış. Makası tutacağınız yerleri şık bir ip veya kurdeleyle sarabilirsiniz. Tam orta kısmına ağacın üzerinde kullandığınız çiçekle süsleyebilirsiniz. Makasın üzerine inci de takabilirsiniz. Misafirlere vereceğiniz hediyeler içinde küçük kumaş parçalarının içine lavanta sarıp üzerine yine küçük ağaç parçalar ekleyebilirsiniz. Ağaçların üzerine isminizi de bastırabilirsiniz. Minik lavanta kokulu poşetlerinizin üzerini çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Çok şık bir el yapımı nişan hediyesi yaratmış oldunuz. Güle güle kullanın.

El Yapımı Ayna Nişan Hediyesi Modeli

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan hediyesini, gelen misafirlere dağıtmak için yapacaksanız, işte size çok şık ve gelenekselleşmiş bir hediye. Çok eski çağlardan beri evlenecek olan kızlara ayna hediye edilir ve nişan tepsilerinin içerisinde muhakkak genelde gümüşten, çok ağır, oval-kare-yuvarlak boyutlarda aynalar olurdu. Günümüzde de aynalar modern bir trend haline dönüştürüldü. Gelen misafirlere yıllar boyu saklayabilecekleri süslü aynalar hediye ediliyor. İhtiyacınız olan malzemelerin en başında bu aynaları toptan olarak satın alabileceğiniz yapı marketler ya da toptancılara giderek davete gelecek kişi sayısına uygun ayna satın almak. İkinci adım ise aynanızın üzerini süsleyeceğiniz kurdele, tül, çiçek, inci, boncuklar gibi malzemeleri satın almak olacaktır. Alacağınız tüm malzemelerin birbirleriyle uyumlu renkler olmasına özen gösterin. Sizin nişan konseptinizin rengi de burada önem kazanıyor. Tülü aynanın tam ortasına koyarak büzüştürün ve etrafından kurdele ile sararak düğüm atın. Arından silikon tabancası yardımı ile tülün üzerinde kullanacağınız çiçek veya inceleri tek tek yapıştırmalısınız. Bir müddet kuruttuktan sonra el yapımı nişan hediyesi hazır olacaktır.


El Yapımı Bileklik Nişan Hediyesi

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan davetinize gelen misafirlere hediye edebileceğiniz çok şık, estetik ve kullanılabilir el yapımı bileklik nişan hediyesi tasarımı oluşturabilirsiniz. Almanız gereken malzemeler bileklik misinası, dizilebilir boncuk inciler, süslemek için yapay çiçek. İsterseniz nişan gününe özel canlı çiçekte kullanabilirsiniz fakat canlı çiçekler hemen solacak, dökülmeye başlayacaktır ve kötü bir görünüm oluşacaktır. Nişana davet ettiğiniz kişi sayısına göre aldığınız malzemelerinizi bir masaya koymalısınız. Misina genelde makara şeklinde satılır. Misinayı daha kesmeden bileğinize göre ölçmelisiniz, hatta incileri misinaya dizmeye başlayarak bir bileklik boyuna gelene kadar devam edebilirsiniz. Bir bileklik boyuna gelince misinadan düğüm atacak pay alıp, düğümünüzü atmalısınız. Gelecek misafirlere göre bilekliğin kol boyunu küçük ya da büyük şekilde de yapabilirsiniz. Herkesin bileği aynı ölçülerde olamaz. Dilerseniz bilekliği tek halde kullanabilirsiniz, dilerseniz de 2 ya da 3 bilekliği birleştirerek dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha sonra belirlediğiniz bir yerden çiçeği bilekliğe bağlamanız gerekecek. Bu nokta bilekliğin üst noktası haline gelecektir. Çiçekleri ister misinaya dolayarak sarabilirsiniz isterseniz de görünümü zenginleştirmek için renkli ve şık bir kurdele tercih edebilirsiniz. Malzemelerin tedarik edilmesi çok kolay olan ve yapması oldukça basit olan bu el yapımı nişan hediyesi davetlilerinizin de çok hoşuna gidecek. Yıllar boyu kullanılabilecek ve sizleri hatırlatacak kullanılabilir bir hediye tercih etmek istiyorsanız, bu tasarımı deneyebilirsiniz.

El Yapımı Çerçeve Nişan Hediyesi

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan konsept rengine uygun olarak yapılabilecek olan çok şık bir tasarımdır. Kendi nişanınızda kullanabileceğiniz gibi arkadaşlarınızın ya da yakınlarınızın nişanları içinde hazırlayabilirsiniz. Fotoğraf çekilmek için tasarlanan bu hediyeyle ölümsüzleşen karelerinize renk katacaksınız. Büyük boy tablo çerçevesi, büyüklü küçüklü yapay çiçekler, silikon tabancası ve çerçeveyi istediğiniz renge dönüştürmek için de tercih edeceğiniz renkte bir boyaya ve fırçaya ihtiyaç vardır. Çerçeveyi düz bir zemin üzerine koymanız gerekiyor. Almış olduğunuz boya ile önce ön yüzünü boyayıp kurumasını beklemek, arından da arka yüzünü boyayıp kurumasını beklemek gerekecek. Kuruyan çerçevenin ön yüzü size bakacak şekilde olmalıdır, yine işlemi düz bir zeminde gerçekleştirmelisiniz. Çerçevenin sol üst ve sağ alt köşelerine yani çapraz olacak şekilde çiçek yerleştirmeye başlamalısınız. Önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verin, hemen silikon tabancası uygulamasına geçmeyin. Tasarladığınız çiçek konseptine karar verdikten sonra, renk uyumuna dikkat ederek çiçeklerinizi ve yaprakları silikon tabancası yardımı ile tahta zemin üzerine teker teker yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Kurutarak devam etmenizde yarar var, çünkü kurumayan çiçek kayacaktır ve kötü bir görünüm elde etmenizi sağlar. Köşelere uyguladığınız çiçek konseptinin tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra düz zemin üzerinden kaldırabilirsiniz. Çok şık ve harika bir tasarım elde edeceksiniz. El yapımı nişan hediyeleri arasında kendiniz ya da en yakınlarınız için yapabileceğiniz unutulmaz ve ölümsüz bir hediye değerinde olacaktır.

El Yapımı Çiçekten Kalp Nişan Hediyesi

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan organizasyonlarının olmazsa olmazları çiçekler, kalpler, renkli renkli objelerdir. Sizlere yapımı çok kolay fakat görüntüsü çok şık ve dekoratif olan bir tasarım hazırladık. Malzeme tedariği ve uygulama konusunda asla sıkıntı yaşamamanız içinde açılımlı bir fotoğraf paylaşmak istedik. Öncelikle malzemeler; istediğiniz renkte yapay güller, kare bir karton, falçata veya makas, ince ip, kalem ve dekoratif bir asla ipinden oluşuyor. Yapmanız gereken ilk şey kartonun üzerine bir kalp çizmek ve bunu kartondan ortası boş olacak şekilde makas ya da falçata yardımıyla çıkartmaktır. Kalp şeklini düzgün kesemem diye düşünün kişiler, hazır bir kalp şeklinden de yardım alabilirler. Daha sonra çiçekleri aynı boyutlarda olacak şekilde kesmelisiniz ve 2şerli şekilde, ince iple bağlamalısınız. Kartonun en üst kısmında dekoratif ipi takabilmek için küçük bir delik açmalısınız. Hemen ardından da çiçekleri zımba yardımıyla kalbin aşağı kısmından başlayacak ve yukarı doğru çıkacak şekilde zımbalamalısınız. Güllerin hepsi yukarı doğru bakacak şekilde zımbalanmalıdır. Kartondan kalbin hepsi tamamen kaplandıktan sonra dekoratif ip veya kurdeleyi geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu hediye nişan davetinize gelecek misafirlerinize hediye edebileceğiniz çok şık, kullanılabilir, dekoratif bir el yapımı nişan hediyesi tasarımıdır.

El Yapımı Minik Şekerlemeler Nişan Hediyesi

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan davetinize gelen misafirler bu hediyeye bayılacaklar. El yapımı nişan hediyeleri içinde misafirlerinizin ağzını tatlandıracak, aynı zamanda gözlerine de hitap edecek olan bir tasarımdır. Yapmanız gereken ilk şey, gelecek davetli sayısına göre küçük kavanozlar satın almaktır. Bu kavanozları yapı marketlerde, hediyelik eşya satan dükkânlarda ya da toptancılarda bulabilirsiniz. İkinci adım şekerleme satın almaktır. Nikâh şekeri için kullanılan bademli şeker ya da dilediğiniz bir şeker çeşidini seçebilirsiniz. Şekerlerin rengi yine nişan konseptinize uygun olmalıdır. Üçüncü adım yapay küçük çiçekler ve ince şerit bir kurdele satın almak olacaktır. Uygulamaya geçecek olursak, kavanoz kapaklarının üzerine yapak küçük çiçekleri silikon tabancası yardımıyla yapıştırmalısınız, çiçeğin renginin ve kurdelenin renginin birbirine yakın olması, görünüm açısından şık olacaktır. Kavanozun etrafına ince şerit kurdeleyi bağlayıp fiyonk atmalısınız. Kavanozların içerisine renkli ya da tek renk şekerlerden doldurmalısınız. Kavanozun kapağı tamamen kuruyunca, kapak kapatılır ve el yapımı nişan hediyesi tamamlanmış olur. Dilerseniz kurdelenin üzerine adınızı ve soyadınızın yazdığı bir kâğıdı da zımbalayabilirsiniz. Tamamen hayal dünyanızın konuşacağı bu tasarımda renkleri ve şekillendirmeyi zevkinize göre yapmalısınız.

El Yapımı Tüp Şeker Nişan Hediyesi

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişanınıza gelen misafirlere tadı damaklarında kalacak ve ömür boyu saklayabilecekleri el yapımı nişan hediyesi vermeye ne dersiniz? Tüp şeklinde olan ürünleri yapı marketlerden veya toptancılardan satın alabilirsiniz. Tüplerin tıpalı ya da kapaklı olanları mevcuttur. Şekerleri de istediğiniz renkte seçerek, özellikle küçük boylarda olanlardan satın almalısınız. Burada önemli olan şekerin boyunun tüpün içerisine sığacak şekilde seçilmesidir. Tüpün etrafına çevrilecek olan nakış’ı ve üzerine üzerine yapıştıracağınız kurdeleyi birbirine yakın tonlarda ve metre ile satın alabilirsiniz. Kurdelenin üzerine yapıştırmak içinde ister inci, isterseniz de istediğiniz renk bir boncuk seçebilirsiniz. Öncelikle nakış’ı tüpün çevresini saracak şekilde ölçmek gerekiyor, ardından da o boyutta keserek silikon tabancasıyla yapıştırmak gerekli. Ardından da kurdeleyi fiyonk haline getirerek yine silikon tabancası yardımıyla tüpe yapıştırmak gerekiyor. Fiyonk un üzerine boncuğu silikon tabancasıyla yapıştırmalısınız. Tüm bu işlemlerin ardından yapıştırdığınız ürünlerin kurumasını beklemelisiniz. Daha sonra tüpün içerisine şekerleri doldurabilir ve kapağını kapatabilirsiniz. Tüpü ters çevirerek düz bir zeminde sergileyebilirsiniz. Nişan davetinize gelen misafirlerinizin hem gözüne hem de damağına hitap edebilecek çok harika bir el yapımı nişan hediyesi tasarlayabilirsiniz. 

El Yapımı Şişede Çiçek Aranjmanı

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Çok şık, dekoratif ve çok modern bir tasarımla sunulan el yapımı nişan hediyesi fikri misafirlerinize hediye edebileceğiniz güzel bir tasamdır. Bu tasarım için gelecek davetli sayısına göre şişe temin etmeniz gerekmektedir. Nasıl bir tercih konsept oluşturacaksanız, buna göre renk tercihi yaparak adetli olacak şekilde yapay gül veya karanfil satın almalısınız. Şişenin içine doldurmak ve güzel bir görüntü elde etmek içinde inci veya başka bir boncuk rengi tercih edebilirsiniz. Şişenin tam orta kısmından geçirmek için kalın kurdele, onun üzerine de ince şerit bir kurdele ve üzerine de yapay bir gül veya büyük boncuklardan satın alabilirsiniz. Tercihlerde bulunmak tamamen hayal gücünüzle ilgilidir. Şişenin üzerini saracak şekilde kurdele kesmelisiniz, onun üzerine de yine şişeyi kaplayacak şekilde ince şerit kurdele kesmelisiniz. Daha sonra bu iki kurdeleyi şişeye silikon tabancası yardımıyla yapıştırmalısınız. Ön tarafa bakacak şekilde de gül veya büyük boncuk yapıştırmalısınız. Bu işlemler sonrası yapıştırdığınız ürünler kuruduktan sonra şişenin içini yarıya kadar gelecek şekilde inci ile doldurmalısınız. Doldurduğunuz incilerin tam ortasına da tercih ettiğiniz yapay çiçeği yerleştirmelisiniz. El yapımı nişan hediyesi tam olarak hazır halde geldi. İster kendiniz için isterseniz de yakınlarınız için uygulayabileceğiniz bu zarif tasarımı denemelisiniz.


El Yapımı Çiçek Sepeti Nişan Hediyesi

El Yapımı Nişan Hediyeleri
Nişan davetinize katılacak olan özel misafirleriniz için teker teker hazırlayabileceğiniz çok pratik ve sevimli el yapımı nişan hediyesi denemeye ne dersiniz? Gerekli malzemeler; kişi sayısına göre temin edilecek hasır sepet, uçan balon, nişanın konseptine uygun yapay çiçekler, ince şerit kurdeledir. Öncelikle balonları şişirmelisiniz, ardından sepetlere yapay çiçekleri yerleştirmelisiniz. Sepet derin bir hacme sahipse sepetin içine sünger veya köpük koyabilirsiniz. Seçtiğiniz çiçekleri sepete koyduktan hemen sonra sepetin dörtkenarına bağlayacağınız şekilde 2 uzun şerit kurdeleye ihtiyacınız olacak. Buradaki amaç balonun kurdelelerin arasında kalması ve tıpkı Kapadokya ki gibi uçan balon haline getirilmesidir. Kurdeleler balonu içine alacak şekilde hazırlanıp sepete bağlandıktan hemen sonra hediyeniz tamamlanmış olacaktır. Dilerseniz kurdelenin üzerine kâğıda yazışmış şekilde isimlerinizi de zımbalayabilirsiniz. Bu tasarımda seçeceğiniz renkler tamamen nişan konseptinize uygun halde olmalıdır. Genellikle masa örtüleri, kıyafetler, peçeteler gibi detaylara uygun hediyeler tercih edilir. El yapımı nişan hediyeleri arasında çok şık, zarif ve esprili olan bu hediye ile davetlilerinizi sıcak bir şekilde karşılayabilirsiniz. İsterseniz yemek tabaklarında, isterseniz de açık büfenizde sergileyerek göze de hitap etmesini de sağlayabilirsiniz. 

Yorum Gönder

 
Top