z El Yapımı Nokta Desenli Cam Bardaklar | En iyi Hediye Fikirleri

El Yapımı Bardak
Sizin de böyle rengarenk, desenli ve son derece şık görünümde cam bardaklarınız olsun ister misiniz? O halde hadi şimdi kolları sıvama zamanı! Çünkü bu yazımızda sizlere; evde kendi başınıza yapabileceğiniz el yapımı nokta desenli bardak yapımını anlatacağız. Akrilik boyalarla üzerine istediğiniz desenleri üzerine çizebileceğiniz el yapımı nokta desenli cam bardaklar; o kadar şık, o kadar güzel görünüyorlar ki; tamamlandığında siz de gözlerinize inanamayacaksınız! El yapımı cam bardakları ister evinizde bir süs eşyası olarak; isterseniz de içecek servislerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yıkandığında çıkmayan ve çizilmelere karşı da son derece dayanıklı Emaye Akrilik Boyalarla hazırlayacağınız El Yapımı Cam Bardakları ister kendiniz için hazırlayın, isterseniz sevdiklerinize hediye edin! 

Misafirleriniz de dahil, gören herkesin hayran bakışlarını üzerinden kesinlikle eksik etmeyeceği ve hatta "Nerden Satın aldın?" diye soracakları el yapımı nokta desenli cam bardaklar işte bu yazımızda sizlerle. Her aşamasını adım adım örnek resimleriyle anlattığımız el yapımı cam bardakları hazırlarken; siz de inanılmaz derecede keyifli alacak ve güzel vakit geçireceksiniz. El Yapımı Nokta Desenli Cam Bardaklar, hem kendiniz için hazırlayabileceğiniz, hem de sevdiklerinize ev hediyesi ya da annenize anneler günü hediyesi olarak verebileceğiniz en şahane armağanlardan biri. Dahası, tamamen kendi zevkinize uygun ve el emeğinizle hazırlanmış özel bardaklarınız olmuş olacak:) Hazırsanız, akrilik boya ile desenli cam bardakların nasıl yapıldığına birlikte göz atalım;
el yapımı bardak
Nokta Desenli Cam Bardak Yapımı İçin Gerekli Malzemeler
  • Kırmızı, Sarı, Mavi, Yeşil ve Beyaz renkte Emaye Akrilik Boya (Google'da araştırırsanız, bu özel boyayı kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
  • Cam Bardaklar ( Bu örnek çalışmada 4 adet geniş ağızlı bardak kullanıldı. Siz istediğiniz sayıda ve istediğiniz şekilde bardak kullanabilirsiniz. )
  • Kağıt Havlu
  • Pamuklu Çubuk
  • Fırın Tepsisi
  • Parşömen Kağıdı
El yapımı hediyeler
1. ADIM: Malzemelerimizi temin ettikten sonra ilk olarak kağıt havluyu ikiye katlıyor ve masamızın üzerine seriyoruz. Daha sonra kağıt havlu üzerine göz kararı istediğiniz miktarda akrilik boya koyuyoruz. ÖNEMLİ: Mavi, sarı, yeşil ve beyaz renklerden oluşan akrilik boyalardan istediğiniz miktarlarda boya alarak, karışım yapabilir ve istediğiniz tonlarda boya elde edebilirsiniz. Bu şekilde tam da zevkinize uygun renklerde boya elde etmiş olursunuz. Devam: Fırın tepsimizi alıyoruz ve üzerine parşömen kağıdımızı yayıyoruz! Bardaklarımızı ters şekilde parşömen kağıdı üzerine yerleştiriyoruz. 
el yapımı hediyeler
2. ADIM: İşte bu adım çok eğlenceli. Eğer el beceriniz varsa, siz nokta desenli değil de, çiçek motifli, sevgiliniz için özel bir hediye hazırlıyorsanız örneğin kalp desenli veya hayal gücünüze bağlı olarak istediğiniz motiflerde kendinize özel bir tasarım yapabilirsiniz. Devam: Pamuklu çubukları alıp, emaya akrilik boyaya bandırıyoruz. Daha sonra ise ters çevirdiğimiz cam bardağın tabanından başlayarak tek dokunuşla desen oluşturuyoruz. ÖNEMLİ: Seçeceğiniz renklerin birbiri ile güzel bir kombinasyon oluşturmasına dikkat edin! 
Adım 5
3. ADIM: Tam da sahip olmak istediğiniz cam bardaklar yavaş yavaş belirmek üzere. İstediğiniz renk kombinasyonları ile boyadığınız cam bardakları tabandan yukarı doğu boyamaya devam edin! Ancak, boyama işlemini en fazla dudak payı bırakacak şekilde sürdürün! Cam bardağın tüm dış yüzeyini kaplayacak şekilde boyama işlemi yaparsanız, hem çok şık olmayacak, hem de bu bardaktan bir şeyler içenler için rahatsız edici bir durum olabilir. 4 Cam bardağın da oyama işlemi tamamlandıysa yaklaşık 20 dakika kadar kurumaya bırakın!
adım adım bardak boyama
4. ADIM: Ekrilik emaye boya oda sıcaklığında kuruduktan sonra şimdi de işlem sırası bu bardakları fırınlamaya geldi. Fırınınızı daha öncesinden 180 dereceye ayarlayın! Ardından tepsiyi 180 dereceye ulaşmış fırınınıza atın ve yaklaşık 30 dakika kadar pişirin! Pişirme işlemi tamamlandıktan sonra fırınınızı kapatın ve içinden bardaklarınızı çıkartmadan yaklaşık 1 saat kadar soğumasını bekleyin. Tüm işlemler bittikten sonra işte karşınızda o hayal ettiğiniz cam bardaklar! Üstelik kendi ellerinizle hazırladınız! İşte bu gurur sizin! 

Umarız ki, konuyu yeterince açık ve anlaşılabilir şekilde anlatmışızdır. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere....

Yorum Gönder

 
Top