z Kavanozdan Yapılan El Yapımı Hediyeler | En iyi Hediye Fikirleri

Kavanozdan El Yapımı HediyelerEl emeği hediyeler literatüründeki yepyeni yeni fikirler ile huzurlarınızda olmaya kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Bilhassa kadınların dikkatini çekecek bir yazı oluşturmaya karar verdik. Kavanozlardan hediyeler yapabileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi? Kavanozlar kullanılarak öyle hediyeler tasarlanmış ki bir sevgililer günü hediyesi veya kız arkadaşınıza doğum günü hediyesi gibi size sunduğumuz parlak hediye fikirleri içerisinden hiç yoksa en az bir tanesini hemen yapmayı düşüneceksiniz. El emeği sürprizler doğum günü için düşünülebilir bir alternatif.  El emeği hediyeler ile tanıdıklarınızı az bir maliyetle çokça sevindirebilirsiniz. Bir iki malzeme eşliğinde somut olarak harika işler ortaya çıkarmanız mümkün. Bir kavanozdan kaç modelde hediye hazırlanabilir ki dediğinizi işitir gibiyim. Bizde öyle sanıyorduk ta ki araştırana kadar. Kavanozlardan Mumluk vazo, çikolatalar, 365 adet aşk mesajları içeren kavanozlar,  Minyatür bahçeler, kavanoz kalemlikler, kadınlara özel manikür bakım kitleri gibi pek çok hediye hazırlanabiliniyor. El emeği kavanoz hediyelerini siz de kendi zevklerinize uyumlu şekilde uyarlayabilirsiniz. Bir kaç malzeme ile yapılan bu armağanları anneniz için veya sevgili dostunuza sürpriz bir hediye olarak takdim edebilirsiniz. Yaklaşmakta olan 14 Şubat sevgililer günü için bu armağanlardan birini deneyip sevdiğiniz kadına hediye edebilirsiniz. Gerçekte hediye vermek amacıyla bir özel gün olmasına da lüzum yok. Sevdiğiniz insanı sevindirmek için vakit bulabildiğiniz bir vakitte hoşunuza giden bir hediye fikrini deneyimleyebilirsiniz. 

Kavanozdan El Yapımı hediye fikirleri

Kavanozdan El Yapımı Minyatür Bahçe 

Kavanozdan El Yapımı Minyatür Bahçe
Son dönemlerin moda akımı minyatür bahçeler(Teraryumlar). Kavanoz içerisinde hayat bulan bu bitkiler dayanıklı olmaları ve az su istiyor olmaları nedeni ile kavanozda beslenebiliyor. Fiyat olarak yüksek meblağlı bulabileceğimiz teraryumları evde makul bir fiyata siz de kendi başınıza hazırlayabilirsiniz. El emeği minyatür bahçeler için gerekli olan araç gereçler genişçe bir kavanoz dibine yerleştirmek için iri çakıllar çakılların üstünü kaplayacak toprak & dayanıklı bitkiler ve süslemek için ufak tefek küçük objeler. Erkeklere hediye edilebilecek çiçek olarak teraryumu sizler için tavsiye ediyorum. Erkek sevgilinize sürpriz yaparak el emeği minyatür bahçe veya diğer ismi ile teraryum bahçe hediye verebilirsiniz. 

Kadınlar için El Yapımı Hediye Kavanoz 

Kadınlar için El Yapımı Hediye Kavanoz
Çok sevdiğiniz kadın dostlarınıza hediye edilebilecek özel bir el yapımı hediye önerisi ile yine sizlerleyiz. Üstelik bu hediyelerin tamamı kavanoz kullanılarak yapılan hediyeler. Siz de sevdiyseniz bu projeleri Hadi o zaman kolları sıvama vakti! Kışın soğuk günlerinde elleri ve ayakları devamlı üşüyen arkadaşınıza acil ısınma kiti. Bir hayli hassasiyet gösterilerek karar verilmiş bir hediye olacak. İçini ısıtacak bir sıcak çikolata karışımı ve çıtçıtlı el ısıtıcısı eldiven ve çoraptan oluşan bu acil ısınma kiti bir hayli güzel bir hediye önerisi. Diğeri ise el emeği kavanozda manikür ürünlerinden oluşan hediye kiti. Süslenmiş bir kavanoza manikür için lazım olan araç gereçleri koyarak bu armağanı hazırlayabilirsiniz. Sevgili dosta el emeği yaş günü hediyesi arayanlar için bir hayli güzel kadınlara yönelik hediyeler olduğunu düşünüyorum. 

Kavanozlardan El yapımı Kavanoz Kalemlik

Kavanozlardan El yapımı Kavanoz Kalemlik

Kavanozları boyayarak yapılan bu kalemliklerin nostaljik bir havası var. Düz bir kavanoza silikon tabancası ile yazacağınız LOVE mesajı ile bir kabartma oluşturup kavanozu bu biçimde boyayabilirsiniz. El emeği kalemlik için akrilik boya değerlendirebilirsiniz. Birbiri ile uyumlu renkler kullanmanız etkileyici bir görüntü somut olarak çıkaracaktır. İstiyorsanız kavanozların üstüne printerden aldığınız bir çıktıyı yapıştırabilirsiniz. Odanız için yapacağınız bu kalemlikler ortalığı derleyip toplayacak ve masanızı düzene sokacaktır.

El yapımı Kavanozdan Dekoratif Mumluk. 

El yapımı Kavanozdan Dekoratif Mumluk
Kavanozlardan el emeği mumluklar yapma düşünceyi ise en sevdiğim fikir. El emeği mumluklar için kavanozlar bir hayli isabetli bir malzeme. Bir kavanoz edinip kalp veya yaprak gibi bir şekli kavanoza yapıştırıyoruz. Akabinde kavanozun bütününü boyuyoruz. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra yapıştırdığımız şekli yerinden söküyoruz ve mumu yerleştiriyoruz. Mum olarak pilli mumları da seçebilirsiniz. Ben doğallıktan yanayım düşünüyorsanız tealigth mumlar işinizi görecektir. El emeği kavanoz mumluk ile anneniz için etkileyici bir sürpriz yapabilirsiniz. 

El yapımı Kavanozdan Şekerlemeler

El yapımı Kavanozdan Şekerlemeler
Kavanozda şekerlemeler için sizler için iki tatlı fikir. Kavanoza koyulan şekerlerin güzel bir hediye olması için sunuluş biçimi önemli. Kavanozlara bir iki dokunuşla oldukça üst seviyede etkileyici işler çıkabilir somut olarak. Çikolata kavanozu için bir geyik dizaynı hazırlayabileceğiniz gibi sarı rengarenk şekerlemeler için sevimli civciv tasarımı yapabilirsiniz. İçine çikolata jelibon gibi sevip değer verdiğiniz kimselerin en fazla hoşlandığı şekerlemelerden yerleştirip hediyenizi böylesi sevimli ve tatlı bir biçimde kendilerine takdim edebilirsiniz. El emeği şekerleme kavanozu bir iki küçük dokunuşla hayata geçirilebilir. 

El yapımı LOVE Temalı Sevgi Kavanozu 

El yapımı LOVE Temalı Sevgi Kavanozu
Kız arkadaşınıza sevgililer gününde alınabilecek en özel hediye bir buket çiçek. Ve tabiî ki bu çiçekleri koyabileceği havalı bir el emeği vazo. Sevgilinizin çiçekleri için etkileyici bir el emeği kavanoz yapmayı planlıyorsanız ihtiyacınız olan şeyler bir kavanoz silikon tabancası ve akrilik boya. Yuvanızın renklerine uyum gösterecek bir renk seçiyor ve kavanozunuzu yapmaya hemen başlıyorsunuz. Kavanozunuzu alıyor ve üstüne yazmak istediğimiz kısa bir sözcük düşünüyorsunuz. Resimde LOVE kavramı kullanılmış ve bize göre de oldukça etkileyici olmuş. Akabinde güzel ve özenli bir biçimde kelimeyi yazıyor ve kavanozu soğumaya bırakıyoruz. İstediğimiz gibi bir renge boyadığınızda el emeği vazonuz artık hediye edilmeye hazır hale geliyor. 

Kavanozlardan El yapımı Minyatür Bahçeler. 

Kavanozlardan El yapımı Minyatür Bahçeler
Kavanozlardan yapılan el emeği hediyeler içerisinde minyatür bahçeler de var. Bu bahçelerin hazırlanması için muhakkak canlı bitki kullanmak mecburiyetinde değilsiniz. Yapay bitkiler ve minyatür objeler ile hayalinizdeki bahçeyi tamamlayabilirsiniz. Örnek resimde de fark edeceğiniz kuşlar kullanılarak yapılmış kavanoz bir hayli kolay gerçekte. Araç gereçleri elde ettikten sonra yapılış evresi konularında sorun yaşayacağınızı hiç mi hiç düşünmüyorum.

Kavanozlardan El Yapımı Duvar Saksısı 

Kavanozlardan El Yapımı Duvar Saksısı
Bahçenizin dekorasyonuna farklılık kazandırmak için sizler de kavanozların büyüsünden yararlanabilirsiniz. Rengarenk kavanozları ahşap bir çerçeveye monteleyerek duvar saksıları yapabilirsiniz. Bahçe veya balkonunuz için düşünebileceğiniz güzel bir kolayca kendin yap projesi çiçek olarak resimdeki gibi yapay çiçekleri kullanmanızı tavsiye ederiz zira suladığınız çiçeklerin suyu akıtması için delikler yok.

Yorum Gönder

 
Top